animator na przyjęcie welene, animator zabaw na wesele, zabawianie dzieci na weselu - Warszawa, Poznań, Łódź, Konin

dzieci na przyjęciu weselnym - problem czy wyzwanie?

Przyjęcie weselne to idealna okazja na integrację całej rodziny i najlepszą zabawę dla najmłodszych!

 

Organizacja przyjęcia weselnego to ogromne wyzwanie, wymagające doskonałej logistyki i jednoczesnego panowania nad kilkoma czynnikami. Mówi się, że w trakcie wesela nie mamy wpływu na dwa z nich: pogodę i… zachowanie dzieci. Obawy, związane z obecnością maluchów na weselu doprowadzają czasem do sytuacji, że młoda para decyduje się na organizację przyjęcia z wejściem „tylko dla dorosłych”. Rozterki narzeczonych są zrozumiałe, to ich dzień i nic nie powinno go zepsuć. Istnieje jednak skuteczna, coraz bardziej popularna alternatywa, przyjazna zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Jeżeli przewidujemy zaproszenie na przyjęcie rodzin z dziećmi (i wiemy, że maluchów będzie dużo), warto rozważyć stworzenie specjalnego, weselnego kącika zabaw dla najmłodszych. Miejsce to można przygotować samodzielnie lub skorzystać z pomocy agencji eventowych. O wygląd i bezpieczeństwo miejsca zabaw zadba wyszkolony specjalista – animator dla dzieci na wesele. Zakres pracy animatora jest ustalany indywidualnie i dopasowywany do potrzeb gości weselnych. Jeśli na przyjęciu weselnym przeważają maluchy w wieku do czterech lat, animator zajmie się przede wszystkim opieką. Najlepszym rozwiązaniem będzie wydzielenie bezpiecznego, „weselnego kącika dziecięcego”. Kwestia nie do przecenienia dla rodziców, którzy mogą pozostawić swoje pociechy w dobrych rękach i bez wyrzutów sumienia powrócić do zabawy.

Starszym dzieciom trzeba przede wszystkim ciekawie zorganizować czas. Liczy się atrakcyjna rozrywka (pokaz baniek mydlanych, malowanie buzi, modelowanie balonów), integracja i zachęta do dziecięcych zabaw zespołowych (tańce animacyjne, zabawy z chustą). Ciekawym rozwiązaniem może być wynajęcie weselnego animatora, specjalizującego się w konferansjerce. Doświadczenie pokazuje, że dobry wodzirej wciągnie do zabawy nie tylko dzieci, ale i rodziców. „Kaczuszki”, „chusteczka” i „pociąg”? To na dobry początek. Zestaw weselnych zabaw dla dzieci jest naprawdę nieograniczony. Zazwyczaj wystarczy trochę dobrych chęci, wyobraźni i poczucia humoru.

Doskonale wiemy jak zając czas najmłodszym uczestnikom przyjęcia - właśnie na tę okazje przygotowaliśmy weselny kącik dziecięcy, w którym to wszystkie pociechy uczestniczące w uroczystości znajdą mnóstwo pomysłów na aktywne zajęcie. Zapraszamy do kontaktu! :)

Kategoria wpisu: 

Podziel się

Google+