organizacja-imprez-integracyjnych-dla-firm-prowadzenie-imprez-dla-dzieci-poznań-warszawa-łódź

optymistycznie, optymistyczniej, najbardziej optymistycznie! co zrobić aby być szczęśliwym? :)

gdzie jest moja radość życia?

 

wczesna godzina, przepełniony zmęczonymi ludźmi tramwaj i deszcz. taki widok najczęściej kojarzy się z poniedziałkową wycieczką do pracy, w której będziemy zmuszeni przetrwać dzień i cykl ten wydaje się czasem nie mieć końca. nawet, jeżeli zamienimy deszcz, na wiosenne słońce, wczesny poranek późniejszą godzinę, a wybierać się będziemy np. na zakupy, nie musi to wcale wiązać się z dobrym humorem. w XXI wieku ludzie znacznie częściej bywają nieszczęśliwi, niż są szczęśliwi. wynika to z wielu różnorakich czynników, ale dość często winni jesteśmy sami sobie. to zaskakujące zdanie może zostać odebrane, jako atak. a czy nie lepiej jest przyjrzeć się kilku błędom, które popełniamy, a tym samym wyrzucamy radość ze swojego życia? co więc powinniśmy zacząć robić, żeby znowu witać poranek z uśmiechem? :)

rusz się!

mimo wielu trendów dotyczących zdrowego trybu życia, zwłaszcza ruchu na świeżym powietrzu, nadal są osoby, które nie są przekonane do takich działań. a zasada jest niezwykle prosta: dotleniony mózg, to mózg uradowany, podobnie, jak "zmęczone" ciało. w endorfins wiemy, jak wpływają na samopoczucie endorfiny i mamy świetny przykład na to, jak działa na człowieka ruch. za każdym razem, kiedy na organizowanym przez nas przyjęciu pojawiają się zabawy ruchowe schemat jest podobny: najpierw nasi uczestnicy są nieśmiało zainteresowani, albo nieprzekonani, a po pierwszej konkurencji nie mają zamiaru przestać! głośny śmiech, energia, zdrowa konkurencja i napływ pozytywnej, ruchowej kreatywności jest najlepszym dowodem na to, że właśnie w tej chwili nasi goście czują się w pełni szczęśliwi. co za tym stoi? brak myślenia.

przestań za dużo myśleć!

"nie myśl tyle, bo zostaniesz myśliwym" - mówi znane powiedzenie. chociaż zostanie myśliwym może nie być najgorszą konsekwencją ciągłego pławienia się w myślach. zamartwianie się zabija szczęście, podobnie jak rozpamiętywanie przeszłości. ani przeszłość, ani przyszłość teoretycznie nie mają żadnej wartości i nie mogą nas dotknąć. czy nie lepiej czas przeznaczyć na zabawę? ci, którzy piątkowy wieczór spędzą z paczką chipsów przed telewizorem, nie śledząc nawet fabuły, ale zanurzając się w swoim umyśle głęboko nie uśmiechną się wtedy zbyt wiele razy. ci, którzy wybiorą się np. na zorganizowany paintball? nie tylko zapomną o troskach, ale następnego dnia wstaną pełni energii i radośnie powitają dzień.

bierzmy przykład z najmłodszych!

każdy, kto widział dziecko biegnące za motylem, śmiejące się z kształtu kwiatka lub zachwycające się chmurami, przyzna, że dzieci najlepiej bawią się radością. na organizowanych przez nas imprezach urodzinowych dla dzieci lub rodzinnych piknikach to właśnie najmłodsi wiodą prym w zabawach. wspólne rysowanie, ściganie się, skakanie na dmuchanym zamku itp. to powód do ogromnej radości! dzieciaki nie zastanawiają się, czy dobrze wyglądają, czy nie przekrzywiła im się koszulka, umorusane ciastem biegają dookoła, a ich roześmiane oczy pokazują, że nic oprócz radości się dla nich nie liczy. warto spróbować! po prostu czasem trzeba sobie odpuścić i chociaż przez chwilę pobawić się, jak dzieciak, pozwolić sobie na coś, czego zawsze sobie odmawiamy. nie myśląc o jutrzejszej pracy, nie wspominając przykrości z przeszłości - po prostu się bawić, robić to, co sprawia nam przyjemność i czuć prawdziwą, dziecięcą, głęboką radość.

otwórz się na ludzi

człowiek jest zwierzęciem stadnym i nawet największy outsider potrzebuje czasem pobyć z drugim człowiekiem. zamykanie się w domu i ograniczenie swoich najbliższych do kilku osób nie tylko nie sprzyja radości, ale również zamyka nas na nowe doświadczenia! wymiana wiedzy, informacji, zainteresowań, opinii itp. pozwala bardzo często inaczej i szerzej spojrzeć na świat. to wbrew pozorom bardzo istotne dla rozwoju każdego człowieka. istnieją teorię na temat tego, że wszyscy, jako ludzkość, jesteśmy ze sobą połączeni, więc z pewnością przebywanie wśród innych przyniesie nam znacznie więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać. w endorfins często, organizując imprezy integracyjne, widzimy jak ludzie nawiązują ze sobą kontakt. nawet wtedy, kiedy znali się już na płaszczyźnie zawodowej, zaczynają otwarcie i serdecznie ze sobą rozmawiać znajdując porozumienie, które z pewnością niejednokrotnie przeradzało się w głębszą relację. powtarzamy więc: otwórz się na ludzi i zobacz, jak wiele radości może Ci to dać!

radość życia to nie mit!

każdego dnia mamy wybór: albo pogodzimy się z otaczającym nas światem i nauczymy się czerpać z niego wszystko co najlepsze, albo będziemy coraz bardziej pogrążać się w mroku, cały czas myśląc o tym, jak cudownie byłoby znów poczuć radość. wystarczy zorganizować wyjście ze znajomymi, może imprezę integracyjną dla ludzi z pracy lub po prostu wybrać się do parku z dziećmi i być otwartym na drugiego człowieka. rusz się, uśmiechnij, pobaw jak dziecko i nie bój innych! taki właśnie wniosek płynie z naszego doświadczenia z organizowaniem imprez dla wielu różnych odbiorców. radość wbrew pozorom może wrócić do życia szybko i zostać w nim na dłużej, a wtedy nawet największy problem będzie po prostu kolejna poprzeczką do przeskoczenia z szerokim, szczerym uśmiechem.

Kategoria wpisu: 

Podziel się

Google+