organizacja-urodzin-i-przyjęć-dla-dzieci-animator-konin-poznań-łódź-warszawa

niezbyt perfekcyjne urodziny, czyli o tym, co może pójść nie tak w czasie samodzielnej organizacji urodzin naszej pociechy.

czasem im bardziej chcemy tym bardziej nie wychodzi, co wtedy zrobić?

 

rodzice to specjaliści; specjaliści od nauki wiązania butów, przechodzenia przez pasy, organizacji tygodnia w taki sposób, aby ich dziecko nie zapomniało o niczym, ani oni sami o dziecku. pierwsze lata dla młodych rodziców to jedna wielka przygoda, gdzie dominującymi uczuciami są jednak zarówno zmęczenie, jak i wielka radość związana z obserwowaniem swojego malucha. a zwłaszcza tego jak dorasta, co czasem przejawia się w elokwentnym zdaniu, a czasem niewiarygodnie ekspresyjnym obrazie, który powstał w absolutnej ciszy na ścianie w przedpokoju z udziałem trudno zmywalnych kredek świecowych. niezależnie jednak od temperamentu młodego człowieka, jak również jego wszelakich umiejętności - miłość do dziecka jest uczuciem nieograniczonym niczym i zawsze będzie dążyło ono do tego, aby zaspokajać wszystkie potrzeby malucha, jak również sprawiać mu jak najwięcej przyjemności! a z pewnością jedną z największych przyjemności dla malucha jest dzień jego urodzin!

zbliża się TEN dzień!

zaplanowanie odpowiedniego przyjęcia dla dziecka tak naprawdę jest zależne od bardzo wielu czynników, które od razu trzeba mieć na uwadze. zapewne sama pociecha nie bardzo nam pomoże podpowiedziami, że na przyjęciu musi pojawić się Elsa z Krainy Lodu albo zwiedzanie Gwiazdy Śmierci. no cóż, są jednak przeszkody nie do pokonania, jak chociażby podróż do alternatywnej, nieistniejącej zresztą rzeczywistości. nie zmienia to faktu, że należy malca cwanie podpytać lub porozmawiać z nim wprost, co przy soczystej szczerości dzieci może się okazać strzałem w dziesiątkę. dowiemy się kogo ze swoich znajomych nasza pociecha chętnie przyjmie na przyjęciu, co powinno się znaleźć w menu (od razu będziemy mogli skreślić z listy zakupów warzywa, to pewne) oraz jakie atrakcje będą najmilej widziane. warto dopytać kilka razy, czy jest to już ostateczna wersja wizji dziecka, ponieważ dzień przed urodzinami może się okazać, że jednak młody dyrektor kreatywny swojego przyjęcia sprawę przemyślał i chce wszystko dokładnie odwrotnie, niż chciał tego jeszcze przed momentem. cierpliwość nas oczywiście uratuje, ale fundusze, które przeznaczyliśmy na przygotowanie pierwszego, jak się okazuje nie ostatniego kształtu przyjęcia, nie zwróci nam raczej nikt.

płytkie dno portfela!

no i skoro jesteśmy przy tym temacie, to porozmawiajmy nieco o kosztach przyjęcia dla naszej pociechy i jej przyjaciół (chociaż wypadałoby również zaprosić rodzinę). każdy szacunek będzie miał błędne założenia, dopóki nie przyjdzie świadomość, że nie jesteśmy specami od takich przyjęć i najprawdopodobniej po prostu wydamy za dużo. a przyjęcie to menu, atrakcje, dodatkowe gadżety oraz oczywiście prezent! oczywistym jest, że nie żałujemy niczego, jeżeli chodzi, o nasza pociechę, ale źle zaplanowane wydatki szybko wyeksponują dno portfela. stosowanie zamienników również nie pomoże, nie mówiąc już o tym, że wystawienie takiego przyjęcia to zakupy tak duże, że można po prostu im nie podołać. i potrzebna będzie pomoc, co nawet samo w sobie nie jest najgorszym pomysłem. może się jednak okazać, że nasi rozmówcy, dowiadując się tego, w czym potrzebujemy pomocy będą musieli pilnie odwiedzić Meksyk, zając się fundacją zaginionych jeży, albo właśnie zapadli na przerażająco zaraźliwą chorobą, która z pewnością nie pozwoli im na styczność z innymi. i zostaniemy na tym rozległym polu walki sami.

sądny dzień.

sam dzień przyjęcia urodzinowego zacznie się dla nas bardzo, bardzo wcześnie. w zasadzie, to zacznie się nawet dzień wcześniej, ponieważ będziemy musieli większość rzeczy przygotować poprzedniego wieczoru. nie mówiąc już o tym, że gotowanie dla większej grupki młodych imprezowiczów zajmie naprawdę dużo czasu. nie poczęstujemy ich przecież byle czym. skoordynowanie ostatnich przygotowań, gotowania, celebrowania z maluchem jego święta od momentu jego przebudzenia się, może sprawić, że jeszcze przed samym przyjęciem będziemy marzyć jedynie o tym, żeby po prostu zasnąć w fotelu, cichutko, na kilka chwil. a to przecież będzie dopiero początek emocji, którymi na pewno nasz synek lub córeczka będzie chciał podzielić się z ukochanymi rodzicami. wieczorem, kiedy będziemy czytać naszemu dziecku lub słuchać jego opowieści z tego tak wspaniałego przecież w jego oczach przyjęcia, będziemy już tak zmęczeni, że trudno będzie nam wykrzesać z siebie chociażby iskrę pozytywnych, endorfinowych emocji. i może się stać tak, że nasze dziecko niestety to poczuje.

jaka alternatywa?

alternatywą dla takiego rozgardiaszu, chaosu i zaskakujących, niestety negatywnie zwrotów akcji będzie zatrudnienie specjalistów. nie tylko ta opcja, wbrew pozorom, będzie zdecydowanie bardziej ekonomiczna, to dodatkowo sprawimy dziecku ogromną radość. nie tylko to ono będzie najważniejsze, dla niego pojawią się w domu nowe osoby, które chętnie będą wyciągać go do zabawy, ale my również w tych zabawach będziemy mogli mu towarzyszyć. zadowoleni z takiego obrotu sprawy, pełni energii będziemy brać udział we wszelkich aktywnościach wraz z naszym małym solenizantem, którego wdzięczności nie będzie końca. i wtedy wieczorem oboje będziecie mogli przytulając się opowiedzieć sobie jeszcze raz ten specjalny dzień i zasnąć w objęciach wycieńczeni doskonałą zabawą, napływem pozytywnych fluidów i czystą radością szczęśliwego dziecka.

Kategoria wpisu: 

Podziel się

Google+